FARMACIST

MEPROFARM

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Eliberarea de retete compensate si gratuite;
- Consilierea pacientilor care vin in farmacie fara prescriptie medicala;
- Prepararea retetelor oficinale, magistrale sau a elaborarilor;
- Participarea la receptia cantitativa si calitativa a produselor;
- Introducerea facturilor in gestiune;
- Verificarea stocurilor;
- Verificarea termenelor de valabilitate;
- Participarea activa in derularea campaniilor promotionale din farmacie;
- Verificarea si centralizarea retetelor pentru CJAS.

CERINTE

- Absolvent al Facultatii de Farmacie;
- Certificat de membru al Colegiului Farmacistilor din Romania;
- Abilitati de comunicare si orientare catre pacient;
- Cunostinte de operare pe calculator;
- Orientare catre lucrul in echipa;
- Cunostinte din domeniul farmaceutic necesare postului (tehnica farmaceutica; efecte adverse, contraindicatii etc ale medicamentelor eliberate fara reteta)

BENEFICII OFERITE

- Pregatire profesionala continua sustinuta prin training-uri si cursuri de specialitate;
- Garantia corectitudinii contractuale;
- Mediu de lucru placut intr-un colectiv tanar;
- Bonus pentru perfomanta;
- Posibilitate de promovare profesionala pe post de farmacist diriginte.

DESCRIEREA FIRMEI

FARMACIE