Director de Vanzari

SC PROTON

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea retelei de clienti pe distributie si pe canalul de retail
Asigurarea analizei de piata si monitorizarea concurentei
Estimeaza vanzarile , stabileste targete ,propune campanii promotionale
Urmareste modul de prezentarea al produselor in reteaua de magazine
Negociaza contracte, dezvolta strategii si relatia cu Directorii zonali
Semnalizeaza, controleaza si propune strategii de vanzari si marketing pentru Directorii zonali care sa duca la atingerea obiectivelor
Asigurara realizarea obiectivelor de vanzari
Supervizeaza activitatile zilnice (comenzi, livrari,achizitii, monitorizarea competitiei,etc)

CERINTE

studii superioare ,
experienta de minim 3 ani in vanzari
abilitati exceptionale de vanzari si negociere
coordonarea echipei de coaching
abilitati manageriale, de comunicare si motivare
cunostinte manageriale (minim curs de abilitati de conducere, time management, tehnici de vanzare)
calitati personale : spirit de echipa ,dinamic,proactiv
orientare spre performanta si calitate,
spirit de organizare,planificare,control

BENEFICII OFERITE

pachet salarial motivant ,plus sistem de bonus in functie de atingerea obiectivelor
telefon
masina de serviciu
training

În prezent, Proton Technologies este unul dintre marii parteneri Orange, cu 35 de magazine in 26 orase si peste 100 de angajati, situându-se pe locul 6 în ierarhia companiilor la jumatatea anului 2004, fiind în acelasi timp cea mai tânara firma din TOP 10 Parteners Orange la nivelul anului 2004. Calitatea activitatii noastre este recunoscuta de Camera de Comert si Industrie (locul I ¿ TOP BUCOVINA) si de marii producatori internationali (Cel mai bun distribuitor Samsung în 2003)