Coordonator Zonal Botosani

UPC Romania S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Experienta in formarea, organizarea si coordonarea unei echipe - minim 2 ani
- ImpIementeaza actiuni zonale agreate cu managerul regional, propune proactiv masuri pentru eficientizarea sistemului de lucru si imbunatatirea experientei clientului in CRC
- Intocmeste rapoartele si documentele solicitate de catre superiorul direct, proceduri de lucru si materiale informative pentru consilierii si supervisorii din echipa sa
- Se asigura ca toti consilierii si supervisorii din echipa sa, prezinta proactiv, vand serviciile UPC si ofera suport in testarea produselor tuturor clientilor potentiali si existenti in scopul de a atinge obiectivele de vanzare zonale
- Se asigura ca prin intermediul CRC-urilor sunt transmise corect si cu profesionalism informatiile adecvate privind campaniile promotionale si deciziile companiei
- Centralizeaza incidentele si sesizarile repetate ale clientilor din zona sa, colaboreaza cu celelalte departamente de suport pentru solutionarea acestora in termenele agreate in procedurile interne
- Raspunde la nivelul CRC-urilor supervizate de corectitudinea inregistrarii, intocmirii si arhivarii de catre consilieri si supervisori a tuturor documentelor legate de plati si incasari, inclusiv a numerarului incasat in locatiile respective
- Selecteaza, dezvolta, instruieste, supravegheaza si coordoneaza activitatea consilierilor si supervisorilor din echipa sa, conform obiectivelor, standardelor si procedurilor companiei.
- Planifica actiunile consilierilor si supervisorilor, stabileste programul lor de lucru si completeaza pontajele lunare.

CERINTE

- Studii medii sau superioare
- Experienta de minim 1 an in domeniul relatiilor cu clientii
- Experienta in vanzari, incasari (operatii cu numerar/de casa
- Mangementul resurselor umane, leadership
- Cunoasterea limbii engleze, minim nivel conversational
- Cunostiinte operare pe calculator
- Cunostinte de gestionare a situatiilor conflictuale
- Abilitati de organizare si conducere
- Abilitati de comunicare; flexibilitate, gandire pozitiva, prezenta placuta,deschisa
- Buna organizare, precizie

UPC este una dintre cele mai dinamice companii multinationale din industria de comunicatii prin cablu din Romania. UPC face parte din Liberty Global, Inc. (LGI), unul dintre liderii mondiali in furnizarea de servicii de televiziune, voce si date, cu operatiuni in 16 tari, 10 dintre acestea din Europa. Prezenta in Romania inca din 1992, UPC este pregatita sa ofere servicii moderne in banda larga la nivel national: televiziune analogica si digitala, internet de mare viteza, servicii competitive de telefonie digitala.