Contabil

Mecanex

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Înregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile
- Intocmeste si depune declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului, precum si fisele fiscale
anuale
- Arhivarea in bune conditii a documentelor financiar- contabile
- Intocmire state salarii
- Intocmirea documentelor necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata)
- Intregistreaza deconturile de cheltuieli lei/valuta

CERINTE

- studii studii superioare financiar- contabile (de preferat profil CIG);
- cu sau fara experienta in domeniu contabil:
- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word);
- cunostinte PC (MS Office);
- cunostintele de limba engleza, reprezinta avantaj;
- abilitati de organizare si planificare si comunicare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate.
- Permis de conducere (constituie avantaj).

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite:
- salariu atractiv negociabil in functie de experienta
- program 8 ore/zi
- telefon serviciu

MECANEX SA este o companie specializată în producția de pompe de apă și produse turnate de fontă.  Societatea a fost înființată la începutul anilor '70, în Botoșani. Începând cu 2002, compania are un acționar majoritar privat, acesta fiind și anul în care s-au început investițiile în dotarea cu echipamente moderne, necesare creșterii competitivității pe piața produselor de profil.  La ora actuală, MECANEX livrează produse turnate din fontă în Germania, Austria,Italia și Elveția.  Pe segmentul de piață reprezentând pompe de lichide, MECANEX este unic producător pentru mai multe tipuri și acoperă o mare parte din necesarul intern de aceste produse.