Consilier

CONSULTANTA FINANCIARA GERMANA S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promoveaza produsele intermediate de companie
- consiliaza clientii si propune solutii optime in acord cu necesitatile acestora
- identifica si abordeaza in permanenta noi clienti
- participa la actiunile promotionale initiate de companie
-participa la intruniri si traininguri organizate de companie
- mentine si cultiva relatii fructuase de colaborare cu reprezentantii partenerilor companiei

CERINTE

-experienta in domeniul financiar-bancar (de preferat)
- capacitate ridicata de analiza si sinteza
- cunostinte solide privind piata financiar-bancara din Romania
- inclinatii dovedite inspre lucrul cu clientul
- experienta in vanzari (eventual altele decat domeniul bancar) poate constitui avantaj
- perseverenta si capacitate de asimilare a informatiilor
- persoana motivata de remuneratie in functie de performanta

BENEFICII OFERITE

-sistem de cariera motivant, cu reale sanse de promovare
- posibilitatea de calificare (in timp relativ scurt 1-3 luni) pe un post Full Time
- training-uri permanente de produse si tehnici de vanzare
- posibilitati reale de castiguri cu mult peste medie in functie de performantele realizate (castiguri nelimitate dar strict legate de munca depusa!)

Companie multi-nationala cu management german ce activeaza in domeniul financiar-bancar, avand parteneri de renume si cultura organizationala solida. Serviciile oferite de Consultanţă Financiară Germană se adresează clienţilor persoane fizice şi oferă soluţii eficiente prin produsele de economisire-creditare pentru domeniul locativ in sistem colectiv, credite de nevoi personale, credite ipotecare şi imobiliare.