Warehouse Manager in Bolintin Deal

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestioneaza, fara a se limita doar la existenta fizica, marfurile primite de la clienti si administreaza depozitul pe care il are in subordine
- Coordoneaza si indruma toate activitatile specifice ale depozitului de logistica (administrare, siguranta, respectarea procedurilor de lucru si indicatorilor de performanta)
- Verifica, cel putin o data pe zi calitatea si valabilitatea produselor si asezarea acestora in depozit, conform spatiilor alocate
- Monitorizeaza respectarea conditiilor de depozitare si manipulare a marfurilor alimentare, in concordanta cu procedurile specificate de catre clienti
- Administreaza datele si informatiile necesare Managerului de Operatii si Business Development, pentru stabilirea indicatorilor de performanta
- Tine legatura cu clientii depozitului in vederea solutionarii oricaror probleme sau nemultumiri din partea acestora
- Raporteaza Managerului de Operatii si Business Development orice disfunctie, neconcordanta sau nemultumire sesizata de catre un client, in legatura cu serviciile de logistica oferite
- Monitorizeaza cu ajutorul sistemelor de supraveghere activitatile intregului personal din cadrul depozitului pentru prevenirea si inlaturarea oricaror forme de pierderi, degradari sau sustrageri de bunuri
- Propune si participa la inventarierile efectuate de catre comisiile constituite in cadrul depozitului, de catre comisiile mixte cu clientii, precum si de catre inspectorii de control intern din cadrul Departamentului Control Intern al companiei ( marfurile din depozit se inventariaza saptamanal, prin sondaj, in asa fel incat in decurs de un trimestru sa fie inventariate intrgral, iar inventarierea de catre inspectorii control intern ai companiei, se efectueaza lunar)
- Urmareste si asigura ca inventarele sa fie realizate dupa graficul stabilit si conform standardelor si rigurozitatii firmei iar in cazul in care apar probleme , respectiv diferente marfa si lipsuri , este obligat sa transmita imediat , in scris, sefului ierarhic, respectiv managerului general al companiei, lipsurile gasite si solutiile pentru remedierea lor, in caz contrar se considera fenomenul de neglijenta si se obliga sa plateasca societatii contravaloarea lipsurilor respective
- Realizeaza instruirile in domeniul securitatii si sanatatii in munca Ia locul de munca periodica şi periodica suplimentara pentru lucratorii din subordine, conform procedurilor si instructiunilor proprii
- Urmareste permanent respectarea cerintelor de securitatea muncii de catre lucratorii din subordine si de catre ceilalti participantii Ia procesul de munca, si iau masuri conform actelor normative in vigoare in caz de abateri
- Anunta nivelul ierarhic superior de producerea oricarui eveniment, accident de munca, si iau masuri pentru a nu se schimba starea de fapt in cazul accidentelor grave, daca aceasta nu conduce Ia agravarea situatiei sau Ia mentinerea potentialului de periculozitate; in cazul cind este necesara schimbarea starii de fapt, fac schite cu situatia reala in care s-a produs accidentul
- Participa Ia receptia echipamentelor de munca achizitionate sau iesite din revizii ori reparatii
- Participa la elaborarea instructiunilor proprii de securitate a muncii
- Repartizeaza lucratorii pe locurile de munca / posturile de lucru, stabileste si repartizeaza sarcinile de munca corespunzatoare pregatirii profesionale si capacitatii de munca a fiecaruia
- Urmareste dotarea locurilor de munca cu mijloace de protectie colectiva necesare si mentinerea lor intr-o stare corespunzatoare de functionalitate
- Urmareste dotarea lucratorilor din subordine cu echipament individual de protectie adecvat si utilizarea corespunzatoare a acestuia
- Opreste procesul de munca in cazul aparitiei unui pericol iminent pentru viata si sanatatea lucratorilor
- Asigura accesul si pune la dispozitia organelor de contriol intern, documentatia sistemului de management integrat calitate-mediu

CERINTE

- Experienta profesionala: minim 3 ani in posturi similare

B.C.L. GROUP este o firma de servicii resurse umane cu rezultate foarte bune in diverse proiecte pentru numerosi clienti semnificativi in peisajul economic romanesc.