Specialist marketing on-line

Sc Filadelfia Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- actualizează ofertele de servicii de pe site-ul companiei (pachete turistice în țară și străinătate, bilete de avion, bilete de autocar, închirieri de autocare ș.a)
- se asigură de corectitudinea și completitudinea ofertelor postate pe site de către colegii din agențiile din țară
- colaborează cu agentii din țară astfel incat toate ofertele de pe site să fie actualizate
- întocmește rapoarte cu privire la evolutia site-ului si propune soluții de eficientizare
- studiază concurența atât în ceea ce privește ofertele curente cât și promoțiile ocazionale, propunând strategii de atragere a clienților și creștere a vânzărilor
- utilizează o paletă variată de metode și strategii de promovare on-line, inclusiv social media si blogging(scrie articole relevante din domeniul turismului)
- colaborează in permanenta cu firma specializată în întretinerea și îmbunătățirea site-ului dar si pentru alte proiecte

CERINTE

- studii superioare de preferinta în domeniul marketing sau relații publice și comunicare
- experiență în domeniul turismului/marketing on-line reprezintă un avantaj
- cunoasterea mediului on-line și a strategiilor de promovare on-line
- cunostiinte de operare pe calculator(Pachet Microsoft Office, Outlook)
- experiența anterioară în utilizarea serviciilor Google de promovare on-line Google Adwords și Google Analitics-constituie un avantaj
- persoană pasionată de domeniul turismului
- atent la detalii, responsabil, capabil sa lucreze sub presiune, cu termene limita
- bune abilitati de comunicare, spirit competitiv
- domiciliul in jud Bistrita-Nasaud(de preferinta in Bistrita )sau cu posibilitate de relocare in Bistrita

BENEFICII OFERITE

Salarizare:
- Pachet salarial atractiv, bonuri de masă.

DESCRIEREA FIRMEI

Turism intern si extern