Specialist achizitii - produse tehnice

Professional HR Agency

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Responsabilități:
• Planificare materii prime/materiale primare
• Procurarea informațiilor privind prețurile, furnizorii, noutățile tehnice
• Stabilirea necesarului de piese și material precum și clarificarea cu departamentele care plasează comanda
• Conducerea negocierilor privind cantitățile, prețurile, termenele și condițiile de livrare, execuțiile tehnice și cerințele de calitate
• Estimarea capacității de livrare ținând cont de modificările previzibile de program și împărțirea comenzilor
• Determinarea potențialelor de reducere a costurilor, cuprinderea în proiecte și transpunerea la furnizorii selectați
• Coordonarea internă a proiectelor de reducere a costurilor
• Normarea specificațiilor de ambalare
• Coordonarea procesului pentru piesele noi, respectiv în serie
• Determinarea și verificarea în funcție de necesități a capacităților la furnizori

CERINTE

Cerinte:
• Preferabil inginer economist, studii comerciale și tehnice
• Experiență în aprovizionare, preferabil în industria auto
• Abilitate de negociere și competență pentru aprecierea vânzătorilor/furnizorilor
• Capacitate de comunicare interumană profesională, în scris și oral
• Stăpânirea competentă a sistemelor ERP precum și a Microsoft Office - Outlook, Word, Excel, PowerPoint
• Cunoștințe de limba engleză pentru afaceri

Professional, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, administrare de personal, executive search, evaluare de personal, assessmnet & development centers, audit organizational si training.
Pastram confidentialitatea si tratam cu profesionalism fiecare candidatura.

Site: www.professional.com.ro

Sediul central:
Bucuresti
B-dul. Alexandru Ioan Cuza, nr. 4, Sector 1
Tel.: +40 21 314.69.30
E-mail: office@professional.com.ro

Filiale:
Brasov, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi, Ploiesti, Timisoara.

Rep Moldova - Chisinau
MD-2068, Chisinau, str. Miron Costin nr. 7, biroul 404
Tel./Fax: + 373 22 439781
Tel: +373 22 449978
E-mail: professional-md@professional.md

Bulgaria - Sofia
Sofia 1000,B-dul Vitosha, nr.66, etaj 4
Tel: +359 2 489 44 65
Fax: +359 2 489 12 00
E-mail: professional-bg@professional.bg