Responsabil transporturi

REDIVIVUS PROD COM

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza activitatea serviciilor de transport, mentenata - intretinere
- Conduce efectivul mijloacelor de transport din parcul auto al firmei si asigura mentinerea in stare exceptionala de functionare a acestora
- Se implica direct in intretinerea mecanica a masinilor, interpreteaza schitele mecanice si manualele de intretinere impreuna cu personalul din subordine, asambland si demontand echipamentele pentru detectarea eventualelor probleme
- Identifica noi clienti pentru serviciile de transport si intretinere
- Asigura traficul in conditii optime, privind miscarea marfurilor si a materialelor in interiorul si in afara societatii;
- Stabileste eficienta mijloacelor de transport proprii astfel incat cheltuielile cu miscarea marfurilor sa fie optimizate;
- Urmareste respectarea termenelor de incarcare, tranzit si descarcare, cerute de clienti;

CERINTE

- Studii superioare tehnice (specializarea \\\\\\\"Inginer auto\\\\\\\" constituie avantaj)
- Experienta minim un an
- Cunostinte avansate in domeniul transporturilor
- Cunostinte avansate de utilizare a PC

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Alte beneficii