Reprezentant zonal vanzari

JOHN & JULY IMPEX K.F.T.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvolta portofoliu de clienti si gama de produse, imbunatateste portofoliu de clienti.

Viziteaza in program clientii, prezinta si sustine produsele, analizeaza oportunitati si prezinta politica de pret si produse, contracteaza si urmareste finalitatea vanzarilor.

Raspunde asupra executarii actului de vanzare
Prospecteaza si analizeaza piata, informeaza si propune solutii.

CERINTE

Abilitati de comunicare foarte buna
Capacitate de analiza si planificare
Prospectarea pietei
Colectare de informatii legate de piata
Negociere cu clientii
Disciplinat, ordonat in munca
Personalitate dinamica si constructiva, sociabila si deschisa
Experienta in vanzari directe
Cunostinte de PC, Word, Excel
Aspect profesional
Permis auto cat. B.
Limbi cunoscute: maghiara si engleza sau germana
CV in limba maghiara sau romana cu fotografie recenta.
Rugam nu trimiteti CV-uri daca nu vorbiti maghiara, partenerii externi ai firmei noastre sunt majoritari din Ungaria.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix + comision din vanzari

Societate infiintata in 1997, principal furnizor de materii prime si materiale pentru industria lemnului, in special rasini ureoformaldehidice pentru producerea de PAL, placaj, PFL, parchet stratificat, elemente mulate, panel.
Import produse din material plastic pentru industria alimentara, constructii, amenajarea gradinilor.
Alte activitati: import-export, in special relatii comerciale intre Romania si Ungaria, consultanta pentru management si afaceri, elaborare plan de afaceri, etc.