REPREZENTANT COMERCIAL

PsIQuest Test&Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam pentru clientul nostru, jucator activ pe plan national si international in domeniul proiectarii, productiei si desfacerii produselor din poliesteri armati cu fibra de sticla, marmura compozita si a articolelor termoformate.

- Realizeaza documentatia de ofertare a produselor si serviciilor(cataloage, pliante, fise cu
descrieri, liste de preturi);
- Identifica, contacteaza clienti noi carora le prezinta produsele si serviciile firmei;
- Prezinta noile produse si servicii ale firmei clientilor vechi;
- Realizeaza targetul lunar de noi clienti, prezentari,vanzari, incasari;
- Culege informatii despre clienti din diverse surse;
- Construie¿¿te si completeaza permanent baza de date a clientilor cu informatii relevante;
- Stabileste traseul zilnic in functie de prioritatile firmei cu gestionarea timpului alocat activitatilor
de prezentare a produselor-serviciilor tuturor clientilor programati;

CERINTE

- Studii superioare
- Experienta in vanzari
- Notiuni de marketing si segmentare a pietei
- Permis de conducere
- Autonomie in miscare, actiune, decizie

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial corelat cu targhetele de vanzari (salar + % vanzari)
- Masina de servici
- Telefon
- Curs instruire in vanzari

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si Selectie Personal