Relationship Manager

Cat Business Solution SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- contactarea potentialilor clienti;
- identificarea nevoilor clientilor si recomandarea produselor adecvate;
- mentinerea contactului permanent cu clientul din momentul aplicarii pana la finalizarea procesului de creditare.

CERINTE

- experienta in vanzari (domeniul bancar, asigurari, domeniul imobiliar) constituie un avantaj;
- abilitati de comunicare si persuasiune;
- orientare catre client;
- aspect profesional-business;
- persoana dinamica, responsabila si organizata

BENEFICII OFERITE

- sistem de remunerare proportional cu rezultatele;
- program flexibil;
- colaborare cu cele mai importante banci si institutii financiare din Romania;
- conditiile de salarizare stabilite initial vor fi renegociate in functie de performantele inregistrate pe parcurs;

În condi?iile unei concurente din ce în ce mai acerbe pe pia?a bancar?, toate b?ncile încearc? s? î?i diversifice produsele ?i serviciile ?i s? apeleze la toate canalele posibile pentru promovarea ?i distribuirea acestora. În plus, din ce în ce mai mul?i români încep s? ia la cuno?tin?? existen?a ?i avantajele serviciilor oferite de c?tre brokerii de credite, creând premisele unei expansiuni rapide a pie?ei brokerajului de credite. Distribuirea produselor ?i a serviciilor bancare prin intermediul brokerilor de credite ofer? multiple avantaje atât pentru banca, cât ?i pentru brokerul de credite, dar în special pentru client.
Principalul obiectiv al societ??ii este asigurarea de consultan?? în vederea ob?inerii unui credit, respectiv ob?inerea unei finan??ri. În baza experien?ei ?i a informa?iilor de?inute propunem solu?ii pertinente clien?ilor persoane fizice si juridice, dorind s? le oferim rapid, solu?ia financiar? de care au nevoie, în timp ce b?ncilor partenere le oferim posibilitatea de a-?i externaliza o parte din serviciul de vânzare la costuri mult mai mici decât cele pe care le-ar implica dezvoltarea propriei for?e de vânz?ri.