Regional Sales Manager- Centru, V, S (domeniul constructiilor/profile tamplarie PVC)

Group QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania angajatoare face parte dintr-un important grup german de firme din domeniul constructiilor ce produce si distribuie o gama larga de profile PVC: usi, ferestre, geamuri termopan, rulouri si sisteme de umbrire (locata in judetul Mures). Activeaza pe piata din Romania de mai bine de 12 ani si si-a propus sa ofere servicii de cea mai inalta calitate in acest domeniu.

Judetele acoperite: Mures, Bistrita,Cluj, Timis, Brasov, Ilfov. Ne dorim sa putem atrage un candidat din zonele mentionate dar si din alte zone, candidati dispusi la delegatii frecvente in interes de serviciu si cu experienta in vanzare tehnica.

Responsabilitati:
Coordonarea activitatii de vanzare pe zona reprezentata;
Mentinerea si dezvoltarea parteneriatelor companiei;
Urmareste procesul de vanzare si modul in care sunt realizate obiectivele companiei;
Analizeaza pe grupe de produse evolutia vanzarilor si propune masuri de dezvoltare pentru fiecare in parte;
Analizeaza si urmareste in permanenta tendintele pietei si propune masuri de corectie acolo unde este necesar;
Contribuie la dezvoltarea si mentinerea portofoliului de clienti, participa alaturi de echipa la discutiile majore;
Largeste reteaua de distributie prin identificarea parteneriatelor viabile pentru produsele reprezentate.

CERINTE

studii superioare finalizate preferabil in domeniul tehnic;
cunostinte de limba engleza nivel bun (cunostintele de lb germana reprezinta avantaj);
experienta de lucru pe o pozitie similara/manageriala de minim 3-4 ani, preferabil in domeniul constructiilor;
experienta in coordonare vanzare produse similare (usi, ferestre, geamuri termopan) constituie un real avantaj;
excelente abilitati de negociere, vanzare si comunicare;
abilitati dezvoltate de leadership, gandire strategica si innovativa;
persoana orientata spre rezultate si capabila sa dezvolte parteneriate durabile.

BENEFICII OFERITE

Oferta/Beneficii:
Pachet salarial motivant discutabil in functie de experienta;
masina, telefon, laptop;
bonusuri in functie de performanta.

DESCRIEREA FIRMEI

MISIUNEA QLT ™

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

Alegand colaborarea cu QLT ™, veti obtine: PROFESIONALISM, CALITATE & INOVATIE.

Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrati.