Programator CAM - Baia – Mare

EuroTriade Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

EuroTriade impreuna cu clientul sau , companie activa pe piata profilelor extrudate grele (aluminiu) si usoare pentru industria aeronautica, cauta un Programator CAM.

- Proiectarea tehnologilor de prelucrare mecanica prin aschiere - (frezare si gaurire pe masini CNC in 5 axe)
- Elaborarea de programe CNC in mediu de programare MasterCAM
- Selectia tehnica si exploatarea sculelor aschietoare
- Urmarirea, validarea si optimizarea programelor CNC aflate in exploatare
- Planificarea si controlul proiectelor in care este angajat

CERINTE

- Studii de inginerie cu specializarea: Tehnologia Constructiilor de Masini
- Cunostinte specifice despre tehnologiile de fabricatie si conceptie a dispozitivelor de fixare
- Experienta in prelucrari pe masini unelte CNC 5 axe (frezare si gaurire)
- Cunostinte medi de programare CAM – (MasterCAM reprezinta un avantaj) 2 ani
- Experienta in medii creative tehnice
- Abilitati de comunicare in limba engleza (vorbit si scris) – constituie avantaj
- Persoana pro-activa, centrata pe rezolvarea de probleme
- Dispus la relocare in Baia Mare

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra intr-o companie multinationala;
- Training cu privire la domeniul de activitate al companiei/activitatile curente;
- Posibilitati de dezvoltare a carieriei;
- Evolutie si transparenta

Asteptam candidaturile dumneavoastra pe adresa Gabriela.fagadariu@eurotriade.com

EuroTriade este o companie multinationala specializata in domeniul consultantei in resurse umane. Avem sedii in tari ca Germania, Franta, Rusia, China si Romania.
Compania a fost infiintata in anul 1989 si de-a lungul timpului si-a construit o experienta bogata in domeniul automotiv si al distributiei, avand parteneri nationali si multinationali de renume.
In intampinarea dorintelor dumneavoastra de a avea un viitor profesional cat mai bun, asteptam candidaturile dumneavoastra si ne angajam in a va oferi sansa de a lucra pentru partenerii nostri.