INGINER STATIE TELEVIZIUNE HENIU JUD. BISTRITA-NASAUD

Societatea Nationala de Radiocomunicatii SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Inginer in cadrul Statiei de Televiziune Heniu, judetul Bistrita-Nasaud. Activitatea de baza este intretinerea si exploatarea echipamentelor de radiocomunicatii din dotarea statiei.
Statia de Televiziune Heniu se afla situata pe varful Heniu la o altitudine de 1610 m deasupra comunei Prundu Birgaului (la 40 km de municipiul Bistrita).
Concursul pentru ocuparea postului vacant de INGINER la Statia de Televiziune Heniu va avea loc in data de 28.02.2008, orele 13,00 Tematica de concurs:
1. Notiuni teoretice de electricitate, electromagnetism si radiotehnica;
2. componente electrice si electronice;
3. Circuite si semnale electrice si electronice;
4. Receptoare TV si Radio;
5. Antene si linii de transmisiune;
6. EA si motoare electrice.

CERINTE

- absolvent al Facultatii de Electronica si Telecomunicatii sau Radiocomunicatii;
- experienta in specialitate de minimum 3 ani;
- abilitati de lucru pe calculator;
- cunostiinte de limba engleza - nivel mediu;
- abilitati de comunicare, de lucru in echipa, apt pentru lucru la inaltime si pentru lucru in program de ture, conditie fizica si psihica buna pentru munca in conditii de altitudine - izolare;
- loial firmei.

BENEFICII OFERITE

- masa si cazare gratuita pe timpul desfasurarii activitatii in statie;
- pachet salarial motivant;
- posibilitati de promovare si de lucru intr-o echipa de profesionisti;
- alte oportunitati oferite de contractul colectiv de munca;

DESCRIEREA FIRMEI

Operator major in gama serviciilor de radiocomunicatii