HARNESS DEVELOPMENT ENGINEER

LEONI WIRING SYSTEMS RO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Provocarea ta
• Dezvoltarea de produse si proiecte noi in concordanta cu cerintele clientului;
• Implementarea si mentinerea la zi a datelor privind specificatile clientului;
• Utilizare software de design pentru productia de cablaje a produselor noi.

CERINTE

Profilul Tau
• Studii superioare (tehnice);
• Abilitati de proiectare asistata 2D;
• Limba engleza fluent, germana (cel putin nivel mediu);
• Disponibilitate relocare in vederea instruirii pe o perioada de 3 luni, in Kitzingen/Germania in vederea contribuirii la dezvoltarea
proiectelor noi;
• Adept al muncii in echipa;
• Abilitati de comunicare;
• Orientat catre client.

BENEFICII OFERITE

- Pachet Salarial Competitiv;
- Posibilitatea de Instruire Internationala;
- Bonusuri de Performanta;
- Tichete de Masa;

DESCRIEREA FIRMEI

Grupul de companii LEONI

Binecunoscut ca un sistem inovativ si de dezvoltare pentru cabluri, cablaje si sisteme de cabluri, grupul numara peste 53.000 de angajati in mai mult de 90 de locatii raspandite in 30 tari. Este binecunoscut furnizor pentru Audi, BMW, Bosch, Mercedes-Benz, Deutsche Telekom, Ericsson, General Motors, Land Rover, Miele, Philips, Porsche, Siemens, VW si altii.

Locatia BISTRITA cu mai mult de 3.900 de angajati este parte a diviziei de cablaje, fiind cel mai mare angajator din Bistrita – Nasaud.