Economist-dep. Financiar Contabil

Sc Filadelfia Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contabilizeaza si inregistreaza facturile furnizorilor;
- Contabilizeaza si inregistreaza facturile clientilor
-intocmeste situatia de vanzari bilete pe agentii
-Verifica si corecteaza jurnalul de cumparari ;
-Verifica si corecteaza jurnalul de vanzari;
- urmareste scadentarele clientilor si atentioneaza departamentul transporturi pentru incasarea creantelor
- urmareste scadentarele furnizorilor si trimite la plata facturile scadente
- Verifica schimbarile legislative care apar, cu ajutorul programelor de legislatie;
-Intocmeste confirmarile de sold la inchiderea exercitiului, pentru clienti si furnizorii de turism interni si externi;
Verifica schimbarile legislative care apar, cu ajutorul programelor de legislatie;

CERINTE

Studii superioare economice
Cunosterea programului CHARISMA
Experienta in contabilitate de minim 3-5 ani pe un post similar
Cunoştinţe de utilizare a calculatorului , a aparatelor de telefon, fax şi a copiatorului
Gandire pozitiva, amabilitate
Abilitati de organizare si planificare
Meticulozitate si acuratete
Atentie la detalii, rapiditate in executie

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial avantajos ce include si tichete de masa

DESCRIEREA FIRMEI

Turism intern si extern