Consultant vanzari

SC NK 1 SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltarea unor planuri de vanzari concrete cu targeturi si termene precise, vizand mereu imbunatatirea situatiei financiare a societatii NK 1, reprezentant al biroului de consultanta media FABRICA DE IMAGINE
- concretizarea unor relatii de afaceri cu vectorii economici, in afara celor create deja
- orientarea spre maximizarea vanzarilor companiei in baza unui program de ofertare riguros
- obtinerea unor informatii actualizate despre concurenta, a informatiilor actualizate din piata de profil
- cunoasterea mecanismelor de vanzare si a mecanismelor industriei de publicitate
- cunoasterea la perfectie a calitatilor produsului ce trebuie vandut - in speta pachetele de identitate vizuala, pachetele de webdesign, conturile de media, etc
- cunoasterea si respectarea standardelor de comportament ale companiei
- crearea unor relatii privilegiate cu anumiti vectori economici - eventual exclusivitati de reprezentare (conturi media, media buying, outdoor, PR), in baza unor recompense financiare dinainte stabilite
- mentinerea unei legaturi stranse cu clientii (contacte cel putin lunare) pentru identificarea nevoilor sau problemelor cu care acestia se confrunta
- prezentarea saptamanala a unor rapoarte de activitate pentru perioada scursa si planuri de vanzari pe termen scurt si mediu cu targeturile estimate

CERINTE

- entuziasm - pretuim cel mai mult aceasta calitate, deoarece in vanzari esti predispus la bosumflare - refuzuri multe, amanari etc
- foame de bani - cautam vanzatori care sa sa isi doreasca sa se si sa ne imbogateasca
- diplomatie - lucram cu clienti importanti, in curs de dezvoltare, targetam viitorii milionari ai Transilvaniei
- papagal - trebuie sa stii sa vorbesti cum trebuie, cat trebuie, cand trebuie, fara sa fii mai destept ca si clientul, fara sa fii umil in fata lui, fara sa il jignesti.

BENEFICII OFERITE

- vinde si habar nu ai cum ti se va schimba viata (tinem mult la targeturi, nu suntem zgarciti, dam afara fara remuscari, pastram cu dintii oamenii valorosi)

birou de consultanta media, specializat in creatie publicitare, identitate vizuala, concepte de comunicare media neconventionale.