Consultant Financiar

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie de prestigiu la nivel mondial, specializata in asigurari de viata, in crearea si administrarea investitiilor pe termen lung, recruteaza Consultant Financiar.
Responsabilitati:

- Promovează produsele companiei în piaţa proprie
- Învaţă şi implementează cunoştinţele despre: modul de abordare, prezentarea de vânzare, completarea formularelor şi a altor instrumente şi tehnici de vânzare primite de la companie
- Organizează agenda zilnică privind activităţile procesului de vânzare
- Participă activ la cursurile de instruire organizate în agenţie sau în alte locaţii de către companie
- Respectă procedurile companiei privind fluxul documentelor şi confidenţialitatea datelor
- Participă la întâlnirile săptămanale cu managerul pentru feedback şi dezvoltare personală

CERINTE

- Studii superioare (avantaj)
- Cunostinţe: excel, word, utilizare PC
- Experienţă în vânzare minim 1 an (avantaj)
- Excelente abilităţi de comunicare
- Respectare termene
- Orientare către rezultate
- Relaţionare
- Responsabilitate

BENEFICII OFERITE

- Bonusuri trimestriale, anuale corelate cu volumul şi calitatea vânzărilor realizate.
- Pregătire profesională avansată.
- Satisfactie profesionala, derivata din colaborarea cu o companie de prestigiu international
- Oportunitati de cariera pe termen lung,
- Program flexibil, adaptat agendei tale zilnice
- Traininguri profesionale si de dezvoltare personala
- Instrumente de lucru moderne