Consilier vanzari bijuterii

SC CREATIV SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru detine o retea de magazine si activeaza in domeniul comercializarii de bijuterii din aur si argint, cu si fara insert de pietre pretioase. Este cea mai importanta companie de profil din judetul Bistrita-Nasaud.

Responsabilitati

Relatia cu clientul:
-prezentarea produselor: caracteristici tehnice, tipul de fabricatie, detalii despre inserturile de pietre (naturale, pretioase, semipretioase, sintetice, etc);
-consilierea clientului privind: masuri, modele, asortiment de produse, alegerea cea mai potrivita a unui cadou;
-promovarea noilor colectii de bijuterii, lansate cu ocazia targurilor de specialitate din Italia;
-vanzarea directa a produselor din oferta companiei;
-implicarea in campaniile publicitare si de marketing, organizate periodic;

Proceduri interne de gestiune:
-zilnic: intocmire rapoarte interne de gestiune, completare registre specifice de gestiune, conform prevederilor legale in materie;
-lunar: operatiuni de inventariere a marfurilor;
-periodic: selectia produselor de la furnizori, implicare in operatiunile de receptie a produselor;

CERINTE

Cerinte:
- minimum studii medii / absolvent de liceu cu diploma de bacalaureat;
-abilitati de operare PC - MS Office, Internet
- proba de lucru;
-recomandari si nota de referinte despre familie, alte locuri de munca, profesori, persoane care pot oferi informatii despre candidat;
-girant persoana fizica sau juridica;
-fara cazier judiciar;
-disponibilitate pentru program prelungit, in perioadele de varf de sezon comercial;

Cautam o persoana:
-cu bune abilitati de comunicare, prezentare si convingere;
-cu o atentie distributiva bine dezvoltata, cu preocupare pentru detalii;
-responsabila, echilibrata si informata, cu o buna stapanire de sine ;
-curioasa, care doreste sa invete si are o buna deschidere spre nou;
-cu spirit de echipa dezvoltat, capabila sa se integreze rapid;
-capabila sa inteleaga strategia comerciala a companiei si orientata spre rezultate;

BENEFICII OFERITE

Conditii de lucru:

-in magazine specializate in comercializarea de bijuterii, din orasul Bistrita, amenajate la un inalt standard estetic;
-program de lucru flexibil, care nu va depasi o medie de 40 ore/ssptamana, inclusiv in zilele de sambata si eventual duminica;
-sistem de lucru in co-gestiune, cu ceilalti membri ai echipelor de vanzari;
-se asigura resurse financiare pentru achizitionarea tinutei de serviciu;
- se asigura gustarea de pranz;

Beneficii

-un pachet salarial atractiv care poate include si tichete de masa;
-bonusuri trimestriale, pentru indeplinirea obiectivelor de vanzari;
-instructaj continuu si sprijin pentru integrarea in echipa;
-mediu de lucru profesional;
-posibilitatea planificarii si dezvoltarii carierei in cadrul companiei;

De peste 10 ani pe piata bistriteana, firma Creativ se distinge prin excelenta serviciilor oferite, calitatea produselor deosebite si, nu in ultimul rand, printr-o echipa de exceptie.
Magazinele KADOR- specializate in comertul cu bijuterii din aur si argint.