CONSILIER VANZARE AUTO (autoutilitare)

ATP EXODUS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intreprinde masuri de promovare a vanzarilor;
- intampina, consiliaza, viziteaza si sprijina clientii;
- incheie contracte de vanzare/cumparare;
- urmareste comenzile si supervizeaza procesul de comanda;
- mentine contacte post vanzare cu clientii, prospecteaza, proceseaza si manageriaza protofoliul de clienti.

CERINTE

- studii medii/superioare finalizate;
- experienta in domeniul vanzarilor auto, minim 1 an;
- abilitati dezvoltate de comunicare si negociere
- bune cunostinte operare PC si de limba engleza sau germana;
- permis conducere categ. C constituie avantaj;
- persoana orientata spre obiective, obisnuita sa lucreze cu targete.

BENEFICII OFERITE

- loc de munca intr-o companie in dezvoltare;
- conditii foarte bune de munca;
- salarizare in functie de performanta

Cu o istorie de 14 ani, ATP Exodus are in prezent 29 de filiale ¿n toata tara si circa 500 de angajati, principalele ramuri de activitate fiind:

-Import si distributie de piese auto si accesorii pentru camioane si vehicule comerciale, echipamente service si accesorii auto cu 29 de sucursale in Romania si un punct logistic la Viena
-Dealer autorizat de vanzare si service Mercedes-Benz cu doua centre , unul la Baia Mare si unul la Bistrita, ambele cuprinzand atat Showroom de prezentare cat si Service pentru turisme (la Baia Mare), camioane, autoutilitare si autocare (Baia Mare si Bistrita)
-Service independent cu servicii complete de intretinere si reparatie pentru toate tipurile de autovehicule comerciale, incluzand o unitate de Caroserie – Vopsitorie, toate sub brandul TTS – Truck & Trailer Service.
-Service autorizat Koegel, Knorr Bremse, Wabco, Haldex la Baia Mare.
-Servicii de recuperare si tractare pentru toate tipurile de vehicole atat la nivel national cat si international.

Valorile noastre sunt respectul reciproc, integritatea, profesionalismul si calitatea. Punem accent pe resursele umane ale companiei, fiind constienti de plus valoarea generata de asigurarea satisfactiei clientilor dar si a angajatilor.

Va invitam sa vizitati site-urile companiei www.atp-exodus.ro si www.atpmercedes.ro pentru a afla informatii cu privire la oricare dintre domeniile noastre si serviciile pe care acestea le cuprind.