ASISTENT RESURSE UMANE - locatie Bistrita

ORGANIZACION ACTIVA ETT MADRID FIL.BISTRITA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Grupo Cosmos este un grup de societati spaniole specializate in resurse umane pentru domeniul industrial, care colaboreaza cu principalele federatii sindicale si patronale.
Incepand cu anul 1995 GRUPO COSMOS deruleaza importante proiecte la nivel european, dand solutii in materie de resurse umane la peste 100.000 de societati.

Responsabilitati:
- participa la derularea proceselor de recrutare si selectie de personal
- realizeaza programarile candidatilor selectati pentru interviu
- pregateste dosarul fiecarui candidat propus
- intocmirea formelor de angajare si verificarea documentelor din dosarul fiecarui angajat
- intocmirea formelor de suspendare/desfacere a contractelor de munca
- inregistrarea contractelor individuale de munca, a deciziilor de incetare a activitatii sau orice alte modificari survenite in contractele de munca ale angajatilor
- evidenta si arhivarea dosarelor de personal
- eliberarea de adeverinte la solicitarea angajatilor
- realizarea pontajelor de prezenta
- mentinerea relatiilor cu institutiile de stat ( ITM, AJOFM etc)
- organizeaza evenimente, intalniri, deplasari in interes de servici

CERINTE

- experienta pe un post similar - minim un an
- studii superioare - psihologie prezinta avantaj
- cunostinte bune de limba engleza
- cunostinte de limba spaniola prezinta avantaj
- permis conducere categoria B prezinta avantaj
- bune abilitati de comunicare si relationare
- rigurozitate si capacitate de organizare