asistent broker

SC EXPERT BROKER DE ASIGURARE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- vanzare asigurari generale, viata etc
- Promovarea produselor intermediate de compani
- Consilierea clientilor- Incasarea primelor de asigurare
- Completarea si depunerea zilnica a borderourilor
- Responsabilitate in privinta regimului de gestiune (chitantiere, viramente si documente cu regim special)
- Raportarea periodica a activitatii
- Job-ul include munca de teren

CERINTE

- Persoana motivata de activitate dinamica, cu orientare spre oameni, cu puternica dorinta de crestere profesionala, cu dorinta de a avea succes, educata, integra, echilibrata si cu potential de independenta
-foarte bune abilitati de comunicare, planificare si organizare
-dinamism-spirit de echipa
-studii medii sau superioare
-abilitatea de a lucra cu termene limita
-intreprinzator si cu simtul afacerii

BENEFICII OFERITE

- Training-uri de specializare in urma carora Asistentul in Brokeraj va capata cunostinte si deprinderi in si din domeniu
- Posibilitatea de a interactiona intr-un mod profesionist cu piata financiara si de asigurari
- Program flexibil
- Venituri motivante
- comisioane considerabile din vanzari
- Posibilitatea lucrului cu paleta de servicii de asigurari complete
- Garantia fidelizarii portofoliului de clienti si gestionarea portofoliului informatizat
- verificare preturi si emiterea politelor RCA online prin program propriu de emitere fara a fi nevoie de a accesa n adrese ale asiguratorilor pentru a verifica preturile si a incheia polita

Societate de intermediere in asigurari autorizata Csa prin decizia CSA Nr. 3913/ 20.07.2005 COD CSA RBK300, Colaboram cu cele mai importante societati de asigurari – ALLIANZ, ASTRA, ARDAF, ASIROM, BCR, CERTASIG, GENERALI, GROUP AMA, OMNIASIG, UNIQA, ABC, CREDIT EUROPE, etc