Administrator retea (Baza de date) la sucursala Bistrita

MKB ROMEXTERRA BANK S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

MKB Romexterra Bank angajeaza Administrator Retea (baza de date) la sucursala Bistrita

CERINTE

Conditii de participare:
• Studii superioare tehnice
• Experienta de minim 2 ani in:
- Sisteme de operare, in general
- Instalarea si depanarea calculatoarelor numerice
- Instalarea si depanarea echipamentelor periferice ale calculatoarelor numerice
• Cunostinte bune de sisteme de operare
• Cunostinte bune de retele de calculatoare
• Abilitati de administrare si operare a sistemelor informatice
• Identificarea disfunctionalitatilor HARD/SOFT si rezolvarea lor rapida
• Cunostinte temeinice privind functionarea echipamentelor periferice
• buna abilitate in intelegerea documentatiilor tehnice in limba engleza
• Gandire logica si analitica
• Abilitati de comunicare, spirit de lucru in echipa
• Meticulozitate si perseverenta

Avantaje:
• Facultatea de Automatica, Electronica
• Simt practic dezvoltat
• Abilitate in utilizarea si manuirea aparaturii de masura si control si a sculelor si dispozitivelor specifice activitatii
• Abilitati de relationare interpersonala foarte bune

BENEFICII OFERITE

Daca profilul dumneavoastra corespunde cerintelor descrise mai sus si doriti sa va alaturati echipei MKB Romexterra Bank, trimiteti CV-ul insotit de scrisoare de intentie, pana cel mai tarziu la data de 20.10.2008.
Numai candidatii selectati pe baza CV-urilor vor fi contactati.

MKB Romexterra Bank is the subsidiary of the German financial-banking Group Bayerische Landesbank (BayernLB), through its strategic investor MKB Bank, holder of 80,48% participations over the bank’s shares.