Tehnician auto

TjobsRecruit

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se lucreaza intr-o companie care are ca domeniu de activitate service auto, mentenanta si instalare sisteme de incalzire, racire si sisteme de aer conditionat.
Se lucreaza pe masini:, camioane, autobuze, tramvaie, trenuri și vapoare
Se executa instalarea sitemului de incalzire (care nu este legat de motor ci de rezervor) fiind controlat fie de o telecomanda fie de ceas.
Sunt 2 tipuri de sisteme de incalzire la care se lucreaza:
- sistem de incalzire hidraulic(integrat in sistemul de circuit de racire al vehicului)
- sistem de incalzire cu aer (independent de circuitul de racire al vehicului)
Se executa lucrari de instalare, reparare si intretinere a sistemului de caldura, al aerului conditionat, a sistemului de ventilatie, convertoarelor de caldura de 12 V - 230 V, si a sistemului de navigatie
Executarea unor modificari din sistem ca exemplu: montare de supape, tevi etc,

CERINTE

Se cauta o persoana care are esperienta de minim 5 ani pe o pozitie similara
Limba Engleza: mediu – la nivel conversational
Cunostinte la partea electronica a vehiculelor
Experienta in repararea circuitului electric
Identifice si analiza problemele, defectiunile, precum si repararea acestora conform unui plan sau scheme electrice
Experienta in montare si instalare de aer conditionat, sistem de racire, sistem de incalzire in vehicule
Cunostinte foarte bune in: mecanica, electronica, pneumatic, hidraulica
Cunostinte de sudura Mig-Mag (sau Tig- constituie avantaj)
Capabilitate de intrepretare a unui desen plan electric

BENEFICII OFERITE

Salar: 2300-2600 E ( brut)
Cazare: 65 euro/saptamana ( cu toate utilitatile incluse)
Posibilitate de a lucra ore suplimentare

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.