Reprezentant vânzări servicii IT

Batemet Dinamic Construct SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti, mentinerea relatiilor cu clientii pentru fidelizarea acestora, prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti, incheierea de contracte noi ;
- Urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual și intocmirea si prezentarea unui raport periodic al evolutiei portofoliului de clienti;
- Disponibilitate la deplasari la sediul clientilor pentru negocierea/semnarea contractelor;
- Programarea clientilor, trimiterea de emailuri cu oferta companiei, descoperirea cererii si propunerea de noi servicii legate de domeniul IT;

DESCRIEREA COMPANIEI:
- Suntem o companie aflata in continua dezvoltare in domeniul Tehnologiei Informatiei;
- Piata pe care vrem să ne pozitionam in acest moment este in Belgia si in tarile limitrofe;
- Realizam site-uri web de la zero, preluam site-uri ne/funcționale și le aducem în stadiu operațional (site-uri personale-blog, de prezentare, pentru news, radio-tv, de socializare, tip business, e-commerce, portaluri etc.);
- Optimizare S.E.O. (prima pagina in Google, Yahoo, Bing, Ask etc.);
- Grafica web si tiparita pentru: logo, banner, flyer, catalog;
- Baze de date SQL și sisteme de management de tip ERP, CRM, HR (cu integrarea contabilitatii) în sistem local network, web intranet și web public;
- Vanzare domenii web si gazduire;
- Servere dedicate;
- Externalizare servicii web si helpdesk;
- Configurare si vanzare sisteme pc și server;
- Configurare si executare retele locale;

CERINTE

- Persoana activa, orientata catre client si catre rezultate, atenta la detalii;
- Sa fie persuasiv, cu abilitati bune de comunicare si vanzare, dinamic, cu reale calitati de negociator;
- Sa aiba capacitatea de a identifica și aduce clienti pentru serviciile oferite de compania angajatoare;
- Obligatoriu sa vorbeasca limba franceza fluent (engleza, germana, flamanda sunt un plus important);
- Experienta dovedita in vanzari servicii pe orice domeniu, 1-3 ani (daca este pe domeniul IT este un plus);
- Abilitati de operare a calculatorului (MS Office, Microsoft Outlook – obligatoriu, este un plus daca are cunostinte generale despre domeniul web, software, hardware);
- Disponibil pentru a lucra in Belgia;
- Permis categoria B;

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix la nivel european;
- Comision din vanzari;
- Cazare gratuita;
- Telefon mobil, laptop, automobil de serviciu;

- Piata pe care vrem să ne pozitionam in acest moment este in Belgia si-n tarile limitrofe;