Progr/oper CNC masina de gaurit

TjobsRecruit

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru o companie cunoscuta din Belgia cautam un Programator/Operator CNC pe masina de gaurit/alezat.
Sistemul de programare cu care se lucreaza este Siemens 840D
La inceput se lucreaza pe o masina de gaurit mai mica dupa care va trebui sa programati masini mai complexe.
Programarea masinilor se face destul de frecvent deoarece se produc piese unicate si foarte grele pana la 60 de tone.
Materiale cu care se lucreaza sunt: otel, otel negru, uneori aliaje
toleranta cu care se lucreaza este de 0.01 – 0.03 mm si cu grad ridicat de acuratete

CERINTE

Studii: Scoala profesională
Permis de conducere : categoria B: minim o luna
Limba straina: Engleză: Mediu ; Germană: Mediu
3-5 ani experienta pe o pozitie similara (frezor/masina de gaurit/alezor)
Cunostinte de limba Engleza sau Germana la nivel conversational.
cunostinte in interpretarea desenului tehnic
experienta in folosirea intrumentelor de masurare: micrometru, subler
Cunostinte ISO de preferat in Siemens

BENEFICII OFERITE

Cazare: apartament contra cost de 65euro/saptamana - cu toate utilitatile incluse
Se ofera echipament de protectie.

NU PERCEPEM NICI UN COMISION!

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.