Operator masini de extrudare mase plastice

TjobsRecruit

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se cauta o persoana cu experienta pe masinile de extrudare care produc folie de plastic si pungi din plastic
Masinile pe care se lucreaza: Windmuller, Holscher and Macchi
Printre responsabilitatile pe care o sa le aveti sunt:
-instalarea, operarea, monitorizarea, ajustarea si efectiuare sau asistare la întreţineri minore;
-responsabil pentru producerea optimă cu pierderi minime de materiale;
-controlul de calitate a materialelor produse;
-verificarea maşinilor şi produselor pentru a asigura conformitatea cu standardele de siguranţă şi de calitate;
-asigurarea că toate bazele de date şi arhivele sunt completate şi verificate;
-utilizarea computerului pentru introduce identificarea produsului şi pentru a a obţine informaţii de calitate;
-desfăşurarea activităţilor de curăţenie în zona de lucru;
-executarea precisă a ordinelor de producţie;
-apăsarea de pungi goale într-un container;
-turnarea de materii prime în recipientul granulelor;
-introducerea unei frânghi
-completarea paletilor cu jetoane si autocolante;
-decuparea elementelor
-utilizarea ecranelor de computer şi de control - instalarea, operarea, monitorizarea;
-completarea productiei;
-trebuie să ştiti cum sa schimbati materia primă;
-abilitatea de a identifica problemele, de a le analiza şi de a le rezolva

CERINTE

limba engleza sau germana la un nivel cel putin conversational
-minim 5 ani experienta pe o pozitie similara
-curs de specializare sau experienta ca si operator de masini
-abilitati foarte bune de comunicare
-dorinta de a incheia un contract pe termen lung
Atenţie la siguranţă şi angajamentul pentru o perioadă lungă de timp;

BENEFICII OFERITE

-transport Romania --> Belgia asigurat
-cazare - 65 euro/sapt

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.