Medici UE

BRAINSCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea companiei:

Brains Consulting este o companie de recrutare si plasare a personalului medical din Romania pentru urmatoarele tari: Germania, Belgia, Franta, Uk, Olanda si Arabia Saudita. Suntem specializaţi în servicii de recrutare personalizate şi eficiente.
Punem accent pe identificarea obiectivelor personale şi profesionale ale fiecărui candidat şi avem ca scop principal găsirea locului de muncă potrivit dintr-o gamă largă de oferte de muncă disponibile.
Candidaţii şi clienţii noştri ne apreciază datorită serviciilor prompte şi de încredere pe care le oferim.
Puteti vizualiza mai multe detalii despre noi pe pagina de internet a companiei: www.brainsconsulting.ro

Descrierea postului:

Recrutam absolventi, medici rezidenti si medici specialisti pentru spitale si clinici private din: Germania, Belgia, Franta, UK, Irlanda, Arabia Saudita.
Germania:
- Domenii de specialitate: Medicina Generala, Medicina Interna, Anestezie si Terapie Intensiva, Radiologie, Neurologie, Gastroenterologie, Chirurgie, Ortopedie, Cardiologie, Ginecologie, Oftalmologie, Geriatrie, ORL , Oncologie, Medicina de Urgenta sau Psihiatrie
- Aceste locuri de munca se adreseaza atat medicilor care doresc sa inceapa sau sa continuie specializarea, cat si medicilor specialisti intr-o clinica din Germania.
Belgia:
- Toate domeniile de specialitate
- Disponibilitate de a lucra initial ca medic de urgenta
- Posturile se adreseaza medicilor specialisti cu cel putin 2 ani experienta
Franta:
- Domenii de specialitate: Anestezie Terapie Intensiva, Psihiatrie, Radiologie, Cardiologie, Medicina Generala, ORL, Pediatrie, Neurologie, etc
- Posturile se adreseaza doar medicilor specialisti
UK/ Irlanda:
- Domenii de specialitate: Pediatrie, Medicina de Urgente, ORL, Ortopedie, Medicina Interna, Medicina Generala
- Posturile se adreseaza medicilor rezidenti sau medicilor specialisti inscrisi/ sau care urmeaza sa se inscrie in GMC/IMC
Arabia Saudita:

CERINTE

Cerintele posturilor:
- Diploma de licenta a Facultatii de Medicina
- Diploma de medic Specialist (daca este cazul)
- Certificat de conformitate obtinut cu avizul Ministerului Sanatatii
- Cunostinte de limba straina: Lb Germana, Lb Franceza, Lb Engleza- nivel mediu (B1)
- CV actualizat si detaliat in lb germana/lb franceza/lb engleza

DESCRIEREA FIRMEI

FIRMA DE CONSULTANTA SI RESURSE UMANE.