Ingrijire batrani -Belgia

Tenerife Trade

Job expirat

RESPONSABILITATI

Fisa postului
• se va ocupa in principal cu asigurarea confortului batranului asistat
• prepararea,asistarea alimentatiei si administrarea alimentelor
• acordarea de ingrijire igienica ,ce tine de aspect personal, de inalta calitate (inclusiv igiena corporala,a parului,a danturii,a unghiilor,ras,aparate auditive,ochelari, haine-imbracare/dezbracare),intr-un mod particular si demn
• asigurarea deplasarii ( mobilizare si transport cu sau fara ajutorul scaunului mobil)
• respectarea si aplicarea prescriptiilor medicale ,administrarea medicamentelor si tratamentelor
• supravegherea starii de sanatate, menținerea prevenirea si informarea imediata cu privire la modificarile de sanatate ,familiei si persoanelor autorizate in domeniu
• sa fie calmi,sa stie sa anticipeze o situatie,sau o urgenta si sa acorde primul ajutor
• sarcini administrative- ce tin de treburi casnice(aerisire camere, aranjarea patului ,spalat ,si calcat rufe,mentinerea curateniei la locul de munca(camere,bucatarie,baie si toate dependintele) ,asigurarea conditiilor igienico-sanitare
• respectarea nevoilor individuale si gestionarea resursele alocate
• satisfacerea nevoilor emoționale ale persoanei ingrijite
• sa poata sa creeze o atmosfera placuta
• insotirea clientului in exterior (plimbari,vizite la medic,etc)
• ajutor la cumparaturi
• ingrijirea animalelor de companie (daca exista)
• si alte activitati de la caz la caz

CERINTE

Profilul cautat
• persoana de preferat (femei)intre 25-55 ani , constitutie un pic peste medie
• sa aiba o atitudine pozitiva,sa fie dinamica
• sa ii placa comunicarea si sa stie sa asculte
• sa fi entuziasta, sa ii placa sa ajute oamenii
• sa ai multa rabdare ,sa fie amabila si intelegatoare
• sa fi punctuala ,de incredere,cu spirit de responsabilitate
• sa mentina stabilitatea (avand in vedere ca se presupune o solicitare din punct de vedere emotional)
• persoana sa fie clinic sanatoasa atat fizic cat si psihic
• posesoare a unei diplome de infirmier sau ingrijitor,recunoscuta international
• sa nu aiba cazier judiciar
• posesoare de permis de conducere
• cunoscatoare de limba franceza sau engleza ( conversational minimum nivel B1 standard european )
• constituie un avantaj in plus experienta in ingrijire a unei persoane in varsta, dobandita in tara sau in afara tarii

BENEFICII OFERITE

Contractul de munca/salarizarea
• vor beneficia de un contract de munca legal,pe o perioada minima de 3 luni si viabil din punct de vedere juridic,cu posibilitatea de a se prelungi ,sau de a face pauza
• contractul de munca va fi insotit de o fisa de post cu responsabilitatile fata de clientul nostru si alte acte necesare unei bune desfasurari a activitatii
• locurile de munca sunt pe tot teritoriul Belgiei, dar cu preponderenta de Bruxelles si comune de Bruxelles
• contractul este de 38 ore pe saptamana repartizate 6-7 ,program stabilit de acord cu clientul nostru
• dreptul la zile libere (neplătite), cu condiția ca acestea sa fie planificate dinainte intre angajat si client.
• vor beneficia la inceputul contractului de o scurta instruire de baza ,necesara cunoasterii a sistemului de sanatate si a procedurilor ,concret a metodelor de lucru in Belgia
• vor beneficia de asigurari de sanatate si asigurari la sistemul de pensie
• vor beneficia de un cont intr-o banca colaboratoare, (avand marele avantaj de a facilita posibilitatea de a putea tranzactiona online salariul intr-un cont bancar roman fara a se percepe taxe si comisioane )
• salariul este stabilit in conformitate cu legea din Belgia momentan de 1500-1550 € brut ,respectiv un salariu efectiv net intre +/- 1200-1250 €
• salariatii trebuie sa fie disponibili 6 zile din 7, 24 /24
• se lucreaza in conditii foarte bune de calitate si igiena, la domiciliul angajatorului.
• cazare si mese sunt puse la dispozitie de angajator,la domiciliul acestuia
• se va beneficia de sprijin ( inclusiv in ceea ce priveste deplasarea,insotire aeroport sosire-plecare )
• candidatii vor avea suport si vor beneficia de asistenta pe toata perioada sederii pe teritoriul Belgiei

DESCRIEREA FIRMEI

CAEN agentie de turism