DISPECER TRANSPORT TRAFIC INTERNATIONAL

SC MEGA TRUCKING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
• Planificarea, organizarea si coordonarea activitatii zilnice de transport
• Pastrarea evidentei activitatii de transport (pe camioane, personal implicat)
• Monitorizarea activitatii soferilor si a pozitionarii camioanelor
• Transmiterea detaliilor despre transport (loc incarcare / descarcare, tipul marfii, etc.) conducatorilor auto si mentinerea legaturii directe cu acestia

CERINTE

• Studii medii/superioare (domeniul transporturi/logistica)
• Experienta in domeniul transportului/logistica/relatii clienti
• Abilitati foarte bune de utilizare PC (Microsoft Office, alte softuri de gestiune)
• Limba engleza obligatoriu si limba franceza - constituie avantaj
• Persoana organizata, cu o buna capacitate de planificare si coordonare
• Foarte bune abilitati de comunicare
• Capacitatea de a realiza mai multe sarcini simultan si rezistenta la stres
• Persoana orientata spre rezolvarea problemelor si luarea de decizii in timp scurt

BENEFICII OFERITE

• Salariu motivant
• Laptop, telefon de firma
• Relocare Belgia, cazare asigurata, transport pe plan local asigurat, asigurare medicala
• Sanse reale de dezvoltare profesionala
• Mediu de lucru international

Ewals Cargo Care reprezinta o companie de transport international de marfa olandeza, avand mai mult de 100 de ani experienta in domeniu. Detine in prezent 3150 remorci Mega si 2250 unitati intermodale, reprezentand un furnizor recunoscut de servicii multimodale si intermodale pe plan international. Are in prezent 1600 de angajati in 49 birouri din 15 tari de pe glob. Misiunea companiei este lupta continua pentru imbunatatirea serviciilor logistice, jucand in acelasi timp un rol important pentru clienti, angajati si actionari.