Unit Manager/ Consilier Credite

SC AXA INVEST SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii si responsabilitati:

a) Specifice:
- Creeaza si coordoneaza o echipa de minim 5 (sapte) consultanti. Participa activ la angajare, instruire si asigura suport continuu pentru formarea echipei
- Realizeaza planul lunar stabilit pentru echipa alocata si alte obiective negociate cu Directorul General/ Directorul de Agentie
- Prospecteaza permanent piata si in baza informatiilor obtinute face recomandari echipei
- Este responsabil de tinuta consultantilor, conduita si gradul de cunostinte referitor la produse
- Cunoaste programul de intalniri stabilit de fiecare consultant din echipa proprie
- Organizeaza cel putin o data pe saptamana o sedinta cu echipa coordonata in care analizeaza rezultatele obtinute, problemele intampinate, situatii de cazuistica
- Intocmeste saptamanal si lunar (/ cum se considera) rapoarte catre coordonatorul direct privind activitatea proprie si oportunitatile de vanzari aparute conform standardelor agreate cu acesta
- se asigura ca informatiile solicitate de alte departamente sunt trimise in termenul stabilit atat in privinta proprie cat si a membrilor echipei (situatia concediilor de odihna/ medicale, deconturi si alte solicitari similare)

b) Generale
- Respecta procedurile interne si Regulamentului de ordine interioara al companiei
- Respecta formatul de prezentare a produselor agreat de companie
- Pastreaza confidentialitatea privind strategia de piata a firmei si alte informatii care au caracter confidential
- Nu indruma clientii catre banci cu care nu exista contracte de intermediere
- Nu permite accesul la dosare si nici introducerea sau eliberarea de acte din dosare fara aprobarea clientului, bancii ori conducerii societatii;
- Poate fi contactat pe telefonul mobil in timpul programului de lucru; daca detine telefon mobil de serviciu si este contactat din partea companiei si nu poate prelua apelul, va contacta ulterior persoana care l-a apelat
- Isi verifica in mod regulat corespondenta primita pe adresa de e-mail de serviciu- cel putin o data la 2 zile
- Participa la traininguri de produse si de aprofundare a tehnicilor de vanzare si negociere
- Participa la evenimentele organizate de companie
- Isi insuseste si respecta normele si instructajul de protectia muncii cit si masurile de aplicare a acestuia; aduce la cunostinta conducerii societatii in cel mai scurt timp posibilele accidente de munca suferite de persoana proprie sau de alti angajati, cit si orice defectiuni tehnice sau alte situatii care constituie un pericol de accidente sau imbolnaviri profesionale
- Mentine in buna regula bunurile firmei care i se incredinteaza spre folosinta, dupa caz
( telefon mobil, birou, calculator)
- Raspunde conform legii pentru secretul si securitatea documentelor cu caracter personal pe care le pastreaza si manipuleaza
- Raspunde disciplinar si patrimonial in fara conducerii societatii pentru calitatea lucrarilor intocmite si pentru disciplina in munca

Atributiile enumerate nu sunt limitative si pot fi completate pe parcurs.

CERINTE

Cerintele postului:

Studii:
- superioare (de dorit finalizate), de preferat cu specific economic

Cunostinte:
- operare computer- Word, Excel, navigare internet

Atitudine:
- proactiv, flexibil, creativ;
- implicat in motivarea si oferirea de suport pentru echipa pe care o conduce

Abilitati:
- foarte bune de comunicare si negociere;
- relatii cu clientii; manageriale

BENEFICII OFERITE

Salariu fix + bonus din realizari.

Grupul de firme AXA isi desfasoara activitatea in domenii diferite incepand de la comertul cu imbracaminte pentru copii si femei, agentie imobiliara, consultanta pentru obtinerea de finantari nerambursabile, broker de credite si consultanta banca, agentie Volksbank in franciza etc.