Tehnician service

SC. Go Serv SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Desfasoara activitati de service hardware pentru echipamente laser, la sediul firmei si la sediul clientului;
- Desfasoara activitati de service hardware pentru calculatoare, la sediul firmei si la sediul clientului;
- Configurarea echipamentelor sau multifunctionalelor pentru functionarea in reteaua de calculatoare, la sediul clientului;
BENEFICII:
- salar in functie de performanta;
- telefon de servici;
MIJLOACE SI RESURSE LA DISPOZITIE:
- Documentatie tehnica
- Autoturism pentru deplasari in interes de serviciu
- Calculator
- Telefon
- Trusa de scule

CERINTE

- Studii tehnice medii - minim
- Studii superioare tehnice - pentru inginer service
- Cursuri tehnice depanare imprimante/copiatoare - avantaj
- Cunostinte electronica - notiuni de baza
- Cunostinte hardware - Principiul de functionare al copiatoarelor analogice si laser si a calculatoarelor;
- Aptitudini de comunicare - exprimare facila si corecta
- Capacitate de lucru in echipa
- Tinuta si atitudine profesionale
- Orientat spre client si calitatea serviciilor

BENEFICII OFERITE

Se vor stabili in urma interviului.

Societatea GO SERV, infiintata la data de 10.01.1995, are sediul pe Bulevardul Traian numarul 8 din Baia Mare, judetul Maramures. Ca forma de organizare, GO SERV este o societate cu raspundere limitata.

GO SERV este structurata in doua departamente: Departamentul IT care se ocupa de comercializare si service tehnica de calcul, asamblare calculatoare, proiectare si executie retele date/voce, si CIM GO (CENTRUL DE INSTRUIRE SI MARKETING GO) care ofera instruire si testare a cunostintelor de utilizare a calculatorului, cursuri de marketing, contabilitate, managementul calitatii, management strategic si de proiect.

Experienta acumulata de-a lungul anilor de activitate a Departamentului IT , este concretizata prin relatiile de colaborare cu parteneri traditionali, fiind promovate marci consacrate precum IBM, ACER-BENQ in domeniul calculatoarelor, KONICA-MINOLTA si HP in domeniul perifericelor si echipamentelor de birou, CISCO si LINKSYS in domeniul retelelor de calculatoare.