Tehnician in confectii textile

RACIDO PROD COM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- se asigura de urmarirea standardului de calitate in timpul productie (intefazic), urmareste respectarea fluxului tehnologic/ modul de executie al operatiilor conform cu documentatia tehnica si modelul apobat;
- controleaza calitativ si dimensional produsele in fazele de executie (interfazic), anume: confectionat, calcat si ambalat si prin sondaj/integral la final dupa ce produsele au fost ambalate;
- intocmeste raportului de calitate conform cu care valideaza livrarea de produse catre clienti;
- urmareste returnarea utilajelor de lucru, a plusurilor de materiale/ accesorii trimise fabricilor de productie.
- verifica prin sondaj fiecare lot de produse si accesorii ce urmeaza sa intre in productie;
- receptioneaza loturilor de materii prime si materiale ce intra in productie.

CERINTE

Tehnician cu experienta relevanta in controlul de calitate al produselor finite.
Experienta relevanta domeniu - min. 5 ani; experienta in controlul de calitate al produselor constituie un avantaj.
Pentru candidatii cu studii medii prezinta un avantaj calificari ulterioare in domeniul textil si experienta in mostrare si pre-productie.
Spirit organizatoric si proactiv, capacitate de lucru in echipa.
Cunostintele tehnice cel putin de baza de limba germana reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Salariul va fi discutat in cadrul interviului final, in functie de nivelul dovedit de pregatire profesionala si experienta in domeniu

DESCRIEREA FIRMEI

cONFECTII TEXTILE