SENIOR C# DEVELOPER

Psihoselect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analiza si intelegerea cerintelor proiectului.
Participarea la discutii cu clientii si sintetizarea cerintelor.
Conducerea tehnica a unei echipe de dezvoltatori cu experienta.
Elaborarea designului aplicatiei.
Studiul de solutii tehnice eficiente.
Participarea la sesiuni de analiza a codului, designului si documentatiei.
Scrierea de cod la standardele companiei
Vizite on-site la clienti pentru preluarea de specificatii si/sau pentru prezentarea proiectului.
Coordonarea dezvoltarii si testarii aplicatiei.

CERINTE

Absolvent de profil informatic
Experienta in proiecte de dimensiuni medii si mari
Cunostinte tehnice aprofundate: Net Framework 2.0, Web Services, .Net Remoting, NHibernate, XML Processing, Database, Security (Data storage, Transport, Cryptography)
Familiar cu platforma Windows
Persoana dinamica cu initiativa si cu capacitate mare de munca
Cunoastere in detaliu a aplicatiilor client-server si Windows desktop.
Cunostinte aprofundate in Design Patterns
Capacitatea de a conduce echipe mici/medii de programatori.
Cunostinte aprofundate de limba engleza.

Suntem o echipa de specialisti care au dezvoltat solutii profesionale in domeniul consultantei in resurse umane. Infiintata in 2001, in Cluj Napoca, compania noastra si-a demonstrat profesionalismul in tot ceea ce face. Acesta este motivul pentru care ne-am extins activitatea in Bucuresti si in orasele din Transilvania, Banat, si Moldova. Principiul nostru este ca afacerile bune au la baza oameni valorosi. Noi suntem firma care va face afacerea mai buna.

Sloganul nostru este: Alege Profesionalism si Siguranta
Domeniile pentru care am realizat selectii sunt: productie, comert cu amanuntul, distributie, tehnic, IT, economic, servicii, marketing, resurse umane, administrativ etc.