SEF PLATFORMA TRANSPORT - Miercurea Ciuc, Oradea, Baia Mare

TCE Logistica - membru RTC Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza si conduce activitatea agentiilor de transport din zona aferenta (organizarea si supervizarea activitatii de distributie).
- Supervizeaza incheierea si derularea contractelor de transport cu transportatorii locali.
- Dezvolta portofoliul de clienti zonali si urmareste incheierea de contracte de distributie.
- Mentine relatia cu autoritatile locale.
- Participa la recrutarea si instruirea a personalului din zonele alocate.

CERINTE

- Studii superioare (studii tehnice, in domeniul transporturilor - constituie un avantaj)
- Experienta organizare, coordonare zonala, distributie, supervizare personal - minim 1 an
- Cunostinte aprofundate operare PC - pachetul Microsoft Office
- Permis auto obligatoriu
- Persoana cu un dezvoltat simt al raspunderii, abilitati de relationare, coordonare, rezistenta la stres si program prelungit

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv&motivant
Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes

Pe o piata dominata de companii multinationale, RTC Holding reprezinta unul din putinele grupuri comerciale mari in proprietate romaneasca, un holding cu mai mult de 65 de companii, lider pe zona de birotica-papetarie(Office Express), cargo-curierat(TCE) si retail produse media(Diverta).
Pentru RTC Holding, 2005 a insemnat aniversarea a 15 ani de activitate pe piata romaneascasi o strategie de expansiune puternica pe mai multe segmente de piata printr-o politica de achizitii spectaculoase: Grupul Best, Sistec, Simtech Datacom, ProCa si nu in ultimul rand distribuitorul de carte ProNoi.
15 ani de prezenta pe piata romaneasca au insemnat performante deosebite:
- de sase ori mai multe carti vandute decat numarul lucrarilor aflate in biblioteca din Alexandria;
- DVD-urile cumparate de la noi insumeaza 35 de ani de film, in timp ce CD-urile insumeaza 110 ani de muzica;
- cu hartia de copiator vanduta de Grup se pot umple 140 de trenuri Orient Express;
- numarul caietelor produse de RTC este egal cu numarul locuitorilor globului in anul 1;
- prin firma de cargo-curierat s-a transportat de-a lungul timpului greutatea a 3.250 de navete Discovery;
- cu instrumentele de scris vandute de RTC se poate trasa o linie de 60 de milioane de kilometri(de la Pamant la Marte).

TCE Logistica, membru RTC Group, este o companie nationala ce ofera de servicii de distributie si curierat rapid.
TCE Logistica s-a nascut din necesitatea Grupului RTC de a fi mereu aproape de clientii sai. Prin intermediul departamentelor de Curierat si Cargo, TCE pune la dispozitia clientilor sai serviciul de distribuire a documentelor, a pliantelor si a marfurilor, in conditii de maxima siguranta si pe intregul teritoriu al Romaniei.
Candidatii interesati de acest post pot aplica (mentionati postul) si pe fax: 0269.220.083 sau email: stefana.labusca@hrconsultanta.ro