Responsabil recrutare

ATP EXODUS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recruteaza si selecteza personalul pentru departamentele functionale ale firmei tinand cont de necesitatile activitatii curente/programul de recrutare stabilit prin:
- deschiderea de proiecte de recrutare;
- conceperea de anunturi, screening CV-uri, sustinere interviuri;
- aplicarea de teste (de personalitate, psiho-aptitudinale);
- organizarea de Assessment Center (Centre de Evaluare);
- urmarirea proceselor de selectie si integrare la locul de munca (urmarirea fluctuatiei de personal, rapoarte asupra activitatii de recrutare);
- participarea alaturi de echipa de resurse umane la diverse actiuni de recrutare (de ex. targuri de job-uri)

CERINTE

- studii superioare de specialitate (psihologie/sociologie) absolvite;
- experienta in domeniul recrutarii de personal de min. 1 an;
- persoana integra, obiectiva, discreta, calma;
- simt analitic si capacitate de previzionare;
- spirit de negociere, atitudine proactiva;
- capacitate de comunicare si relationare foarte buna;
- operare PC;
- cunoasterea unei limbi straine (engleza sau germana).

BENEFICII OFERITE

- loc de munca stabil intr-o companie dinamica, cu acoperire nationala, intr-o continua dezvoltare;
- mediu de lucru la nivel occidental;
- salarizare atractiva;
- posibilitati de afirmare.

ATP Exodus este importator si distribuitor national de piese de schimb pentru camioane, cu 28 sucursale in tara, aflata in continua dezvoltare, ce asigura clientilor servicii de inalta calitate.