Reprezentant Vanzari - Software, solutii pentru companii

Fake Pixel SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promovarea produselor si solutiilor software oferite:
pagini web, aplicatii web specifice, servere, gazduire web, etc.
- sustinerea vanzarilor, indeplinirea obiectivelor de vanzari
- colaboreaza cu Project Manager-ul
- mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii companiei
- identificarea de noi clienti - intocmirea bazei de date de clienti
- stabilirea de noi contacte cu potentiali clienti
- prezentarea si promovarea brandului la clientii companiei
- supervizeaza, identifica si implementeaza modalitatea de prezentare a produselor
- executa si coordoneaza activitati specifice (direct marketing, sampling)
- intocmirea periodica a planurilor de activitate, a rapoartelor de activitate.
- monitorizarea activitatii concurentei
- negociere si incheiere contracte

CERINTE

- cunoasterea produselor si a caracteristicilor specifice brandului - reprezinta un avantaj
- studii superioare absolvite (Economie / Informatica);
- cunostinte avansate de Internet si operare PC;
- limba engleza - nivel avansat;
- cunostinte de marketing
- excelente abilitati de comunicare, prezentare;
- aspect profesional - business
- putere de convingere;
- capacitate de a lucra in echipa;
- atitudine proactiva, flexibilitate, dinamism, autoorganizare
- rezistenta la stres;
- permis auto (categoria B)
- disponibilitate pentru deplasari

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv corelat cu performanta
- 5-15% comision din vanzari
- birou propriu
- mediu de lucru profesionist
- oportunitati de training si dezvoltare profesionala
- autoturism, telefon mobil, notebook

Fake Pixel este o companie infiintata la inceputul anului 2005, cu radacini mult mai vechi, specializata in dezvoltarea aplicatiilor web.
In timpul scurs de la infiintare am pus bazele unei echipe de specialisti care poate face fata oricarei provocari.