Reprezentant vânzări ZF și Bosch - Baia Mare

ATP EXODUS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilităţile acestei pozitii sunt:
- Promovarea și vânzarea serviciilor oferite de reparaţii ZF și Bosch din cadrul companiei noastre;
- Identificarea oportunităţilor de business și dezvoltarea relaţiilor de colaborare în acest sens pe zona alocată;
- Identificarea nevoilor clienţilor noștri și oferirea de soluţii eficiente pentru satisfacerea acestor nevoi;
- Consilierea profesională a clienţilor cu privire la particularităţile serviciilor oferite și a beneficiilor acestora;
- Menţinerea legăturii permanente cu clienţii actuali în scopul soluţionării problemelor care apar în relaţia comercială cu aceștia;
- Realizarea target-ului lunar de vânzare lucrari service, lucrări reparaţii ZF și Bosch;
- Identificarea de clienţi noi și creșterea volumului de vânzări;
- Dezvoltarea și gestionarea relaţiei cu clienţii companiei;
- Consiliere tehnică de specialitate;

CERINTE

Căutăm persoane entuziaste, pasionate de domeniul auto cu dorinţa de a se dezvolta și de a acumula cunostinţe noi în domeniu, cu o atitudine pozitiva, dinamice, cu foarte bune abilităţi de comunicare, negociere, relaţionare, orientate către client și nevoile acestuia.
La acestea se mai adauga:
- experienţă relevantă în vânzări si în relaţia cu clienţii;
- consecvenţă în atingerea obiectivelor;
- cunostinţe în domeniul tehnic (de preferat inginerie auto, constructii de mașini);
- cunostinţe bune de utilizare a calculatorului;
- cunostinţe de limba Engleza ;
- permis auto categoria B (fără evenimente desosebite);
- integritate, responsabilitate, orientare spre realizarea obiectivelor;

BENEFICII OFERITE

- Instruire în domeniul vânzării de piese auto;
- Sistem de salarizare orientat către performanţă;
- Mediu de lucru la cele mai înalte standarde;
- Echipă dinamică, pozitivă, atmosferă de respect și colegialitate;

ATP Exodus este o idee frumoasa devenita business de succes pe piata auto din Romania. Am inceput cu import si distributie de piese pentru camioane si ne-am dezvoltat continuu. Azi, oferim o gama complexa de produse si servicii pentru autovehicule prin Centrele Autorizate de Vanzari si Service pentru marci de renume: Mercedes-Benz, Mazda, Opel si MAN, si nu in cele din urma, importul si distributia de piese camioane pentru Romania, Serbia, Bulgaria, Ungaria.

Suntem o organizatie orientata catre dezvoltare personala si profesionala, in care oamenii isi sporesc capacitatea de a obtine rezultatele pe care le doresc cu adevarat, in care sunt create noi tipare de gandire, in care aspiratiile colective nu sunt ingradite si in care angajatii practica in continuu munca in echipa, beneficiind astfel de avantajele sinergiei.
Ne raportam la valori morale si standarde de lucru performante si fiecare actiune se concretizeaza intr-un plus de profesionalism si rezultate eficiente in serviciile oferite clientului.
Valoarea companiei consta in indeplinirea cu seriozitate a responsabilitatilor, atingerea obiectivelor, obtinerea increderii clientilor si, de ce nu, a societatii in ansamblu.

Alatura-te noua si vei fi parte dintr-o echipa "de Incredere"!

www.atp-exodus.com