Partener - Dealer HELIOS

BDM SA Divizia Tamplarie

Job expirat

RESPONSABILITATI

Credem ca oferta noastra de a deveni dealer HELIOS va poate interesa daca sunteti un producator cu o cifra de afaceri mai mica de 800.000 euro (cat este considerat pragul de rentabilitate ca si producator), sau dealer si colaborati cu alti producatori. Ceea ce noi va putem oferi este oportunitatea cresterii veniturilor dvs.

CERINTE

Avantajele pe care statutul de dealer HELIOS vi le confera sunt urmatoarele:
- Parteneriat profitabil cu un puternic grup de business
- Asocierea numelui cu un brand de succes si foarte vandabil
- Cresterea vanzarilor
- Cresterea calitatii serviciilor oferite de dealer
- Pregatirea personalulul prin traininguri platite de producator
- Stabilitate financiara
- Confort – dat de diminuarea stresului competitional
- Campanii de publicitate pentru promovarea brandului HELIOS, sustinute de producator

Conditiile pentru a deveni dealer HELIOS sunt:
- Solvabilitate
- Dorinta de dezvoltare a activitatii in aceasta directie
- Seriozitate
- Echipa proprie de montaj
- Showroom propriu

SC BDM SA a fost infiintata in 1992, ca firma profilata pe distributie de produse alimentare, vanzari en-gros. De-a lungul timpului, firma s-a dezvoltat si si-a diversificat activitatea, ajungand sa fie un grup de business cu capital romanesc integral privat.
In prezent, activitatea e orientata pe 3 directii principale de business, desfasurata prin divizii distincte: BDM Distributie, BDM Vanzari Auto, BDM Tamplarie.

BDM TAMPLARIE. Divizia a fost infiintata in 2004 si a devenit principalul jucator din nordul tarii pe piata produselor de tamplarie pvc si aluminiu, a peretilor cortina si a placarilor cu material compozit.
Actualmente este prezenta in 11 judete, prin showroomuri proprii si dealeri, avand o cifra de afaceri de 10 milioane Euro. Are in dotare 2 linii de productie, complet automate, cu o capacitate lunara de productie de 14.000 metri patrati numai pentru partea de PVC.

Pentru mai multe informatii vizitati site-urile companiei: www.bdm.ro, www.ferestrehelios.ro, www.wandglas.ro