Junior Recruiter/ Recruiter.

GG Careers

Job expirat

RESPONSABILITATI

Redactarea si postarea anunturilor de recrutare;
- Dezvoltarea surselor existente si identificarea de noi surse de recrutare si selectie de personal;
- Recrutarea si selectia candidatilor in functie de cerintele postului si profilul candidatilor;
- Contactarea candidatilor si sustinerea interviurilor cu acestia;
- Completarea si mentinerea integritatii bazei de date a candidatilor;
- Analiza si raportarea proiectelor in desfasurare;
- Intocmirea si transmiterea de rapoarte pentru proiectele aflate in desfasurare;
- Comunicarea constanta cu clientii din Marea Britanie
- Oferirea de suport candidatilor in procesul de recrutare si in organizarea plecarii.

CERINTE

- Va avea experienta in vanzari
- Studii superioare ( pot fi si in curs). Studiile sau cursuri in psihologie/ resurse umane reprezinta un avantaj
- Limba engleza la nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

Pachet excelent pentru cei care doresc sa inceapa o cariera in resurse umane (salariu + bonusuri de performanta) • Posibilitatea de a lucra intr-un mediu placut, intr-o companie in dezvoltare • Echipa tanara si conditii de lucru profesionale.

We provide temporary and permanent nursing and care staffing solutions to the NHS and private healthcare sectors throughout Yorkshire, the Midlands, Greater Manchester and Merseyside.
General Group Careers Healthcare was established in 2013 and post its inception the company has developed a strong reputation for providing exceptional staff and exceptional standards of service.