Ingineri rezidenti ( Bistrita)

Eptisa Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Eptisa Romania recruteaza 2 Ingineri rezidenti pentru contractele:

1. CL 3: Reabilitare si extindere conducte de transport si aductiuni apa potabila in sistemul zonal de alimentare cu apa Bistrita (FIDIC Rosu)
2. CL 4: Extindere retele de distributie a apei si canalizare in aria de deservire Beclean (FIDIC Rosu)

CERINTE

- Studii superioare universitare de lungă durată în construcţii hidrotehnice, lucrărilor civile, industriale, instalaţii pentru construcţii,
- Cel puţin 10 ani de experienţă profesională, din care cel putin 5 ani de experienta in supervizarea constructiei proiectelor de apa si apa uzata,
- Experienţă în implicarea in contracte de supervizare de natura si complexitate similara cu prezentul contract,
- Atestarea ca diriginte de şantier in domeniul solicitat conform cu legislaţia naţională,
- Cel putin 2 proiecte de supervizare a lucrarilor de reabilitare sau constructie STAP, SEAU sau retele de apa si canalizare, finantate din fonduri comunitare / internationale/nationale, implementate conform conditiilor contractuale FIDIC sau similar. Valoarea lucrarilor supervizate in cadrul fiecaruia din cele 2 proiecte sus-amintite trebuie sa fie de cel putin 5.000.000 EURO,
- Cel puţin un proiect de supervizare de extindere reabilitare retele utilitati publice apa, alimentare cu apa, canalizare, implementate conform condiţiilor tip FIDIC Cartea Rosie (contracte de execuţie lucrări) ale contractului.

First Spanish private engineering and consulting group, more than 1,800 permanent employees, providing services in the transport, water infrastructure, civil construction, turn-key solutions, environmental policy, public administration reform and rural development sectors, currently operating in over 20 countries, is looking for suitable candidates to expand its activities in Romania through its subsidiary in Bucharest. Already into the Romanian market since 1996, we are looking for a dynamic and open person, capable of full integration in a multi national company and willingly to work within a team of high level of international and Romanian staff.