INGINER STATIE RADIODIFUZIUNE SATU-MARE

Societatea Nationala de Radiocomunicatii SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Inginer in cadrul Statiei de Radio Satu-Mare, judetul Satu-Mare. Activitatea de baza este intretinerea si exploatarea echipamentelor de radiocomunicatii din dotarea statiei.
Statia de Radiodifuziune Satu-Mare este situata pe DN 19 Satu-Mare - Baia-Mare la 12 km de municipiul Satu-Mare pe raza comunei Agris sat Ciupercieni.
Concursul pentru ocuparea postului vacant de INGINER la Statia de Radiodifuziune Satu-Mare va avea loc in data de 26.02.2008, orele 13,00

Tematica de concurs:
1. Notiuni teoretice de electricitate, electromagnetism si radiotehnica;
2. componente electrice si electronice;
3. Circuite si semnale electrice si electronice;
4. Receptoare TV si Radio;
5. Antene si linii de transmisiune;
6. EA si motoare electrice.

CERINTE

- absolvent al Facultatii de Electronica si Telecomunicatii sau Radiocomunicatii;
- experienta in specialitate de minimum 3 ani;
- abilitati de lucru pe calculator;
- cunostinte de limba engleza - nivel mediu;
- abilitati de comunicare, de lucru in echipa, apt pentru lucru in program de ture;
- loial firmei.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- posibilitati de promovare si de lucru intr-o echipa de profesionisti;
- alte oportunitati oferite de contractul colectiv de munca.

DESCRIEREA FIRMEI

Operator major in gama serviciilor de radiocomunicatii