Gestionar-Vanzator magazin electrocasnice second.

ii betea florin daniel

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului

Ce o să facă această persoană?
- Vinde și informează clientul despre toate produsele și ofertele din magazin
- Ajută clientul să găsească soluția ideală pentru nevoia lui
- Ascultă clientul și-l consiliează
- Completează certificatul de garanție al produsului și prezintă pe scurt condițiile
- Face recepția la marfa primită din depozit
- Atașează prețurile produselor
-Curatarea si cosmetizarea produselor (masini de spalat, frigidere)
- Participă la curațenia magazinului
-Cunostiinte minime operare calculator

CERINTE

Cum ar trebui să fie persoana care se va integra perfect în echipă?
1. Să știe să zâmbească – dorim să ne servim clienții cât mai bine și cu simpatie
2. Să fie dispusă să învețe – căutăm oameni cu dorință de a se dezvolta și de a se autodepăși
3. Să îi placă să muncească - literal vorbind. Apreciem oamenii care muncesc.
4. Să fie sociabilă – Va interacționa cu clienți pe tot parcursul zilei și trebuie să o facă excelent
5. Să fie un bun comunicator – nu căutăm doctoranzi în literatură, dar vrem o persoană care să știe să asculte clientul și să aibă o discuție „amicală” cu acesta.
6. Experienta in vanzari constituie avantaj, dar nu o cerinta de baza, aceasta putandu-se compensa prin seriozitate si dorinta de afirmare.

BENEFICII OFERITE

Oferta :Salar fix + bonus din vanzariile lunare.(comision)

DESCRIEREA FIRMEI

comert cu amanuntul a electrocasnicelor second hand