Director Transport

ATP EXODUS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- planifica, organizeaza si controleaza activitatile legate de transport - peste 100 autovehicule;
- administreaza flota auto si bugetul alocat;
- supervizeaza echipa care se ocupa de intocmirea documentatiilor si obtinerea actelor necesare pentru circulatia legala pe drumurile publice;
- asigura derularea activitatilor de inmatriculari si radieri;
- coordoneaza si supravegheaza activitatea conducatorilor auto;
- programeaza si optimizeaza rute;
- urmareste modul de intretinere si exploatare a masinilor, starea tehnica si de curatenie a acestora;
- stabileste necesarul de piese de schimb si consumabile auto;
- reprezinta firma in relatiile interne si externe (autoritati rutiere, societati de asigurari furnizori relevanti).

CERINTE

- studii superioare absolvite;
- experienta relevanta intr-un post similar;
- experienta de minim 1 an in coordonare echipe;
- cunostinte privind legislatia vis-a-vis de radieri, inmatriculari, dosare daune auto;
- persoana organizata, riguroasa, responsabila, dinamica;
- capacitate de comunicare si relationare foarte buna;
- permis de conducere valid (fara evenimente rutiere);
- cunoasterea unei limbi straine reprezinta avantaj;
- operare PC.

BENEFICII OFERITE

- loc de munca stabil intr-o companie dinamica, cu acoperire nationala, intr-o continua dezvoltare;
- mediu de lucru la nivel occidental;
- salarizare atractiva.

ATP Exodus este importator si distribuitor national de piese de schimb pentru camioane, cu 28 sucursale in tara, aflata in continua dezvoltare, ce asigura clientilor servicii de inalta calitate.