DIRECTOR REGIONAL EXPOZITII CERAMICE (Ardeal)

ROMSTAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- organizeaza, coordoneaza si dezvolta activitatea de vanzare a produselor in cadrul expozitiilor Romstal din regiunea Ardeal;
- intocmeste planul de vanzari pe regiunea sa si raspunde pentru realizarea targetului de vanzare, marjei comerciale si vitezei de rotatie a stocului;
- se asigura de amenajarea optima a expozitiilor regiunii sale si de actualizarea produselor expuse;

CERINTE

- absolvent(a) al unei institutii de invatamant superior;
- minim 4 ani experienta in domeniul organizarii, coordonarii si dezvoltarii unei retele de magazine sau expozitii (showroomuri);
- minim 2 ani experienta in coordonarea a minim 30-50 de angajati;
- experienta in expunerea si vanzarea produselor sanitare sau ceramice;
- cunostinte financiare de baza in domeniul bugetarii, costurilor, cashflow-ului;
- cunostinte privind modalitatile si tehnicile de expunere a produselor;
- abilitati de negociere si comunicare.

BENEFICII OFERITE

- se asigura de o buna relationare cu toti clientii expozitiilor Romstal si dezvolta portofoliul de clienti etc

Romstal este o companie multinationala specializata in comercializarea instalatiilor pentru constructii. Lider de piata in domeniu, ofera clientilor cea mai variata gama de instalatii hidro-termo-sanitare si servicii la standarde de calitate.
Cu o cifra de afaceri de peste 100 milioane de euro si o vechime de 13 ani pe piata, Romstal are in prezent peste 1.500 angajati, avand ca misiune de companie cresterea standardului de viata al clientilor sai.