Director achizitii

ATP EXODUS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizarea, planificarea si coordonarea activitatilor specifice de achizitii interne (materii prime, materiale, echipamente)
- Negocierea cu furnizorii (de materiale si servicii) a preturilor, calitatii, facilitatilor contractuale si incheierea contractelor de achizitii
- Evaluarea necesarului de materii prime, materiale si echipamente si anticiparea nevoilor ulterioare
- Mentinerea legaturii cu furnizorii de produse si servicii, si identificarea de noi furnizori
- Raspunderea fata de corectitudinea intocmirii contractelor si comenzilor de achizitii

CERINTE

- Studii superioare
- Bune cunostinte de limba engleza sau germana
- Bune cunostinte operare PC
- Experienta min. 2 ani pe un post similar sau experienta in activitati de negociere, contractare
- Permis de conducere categoria B, fara evenimente rutiere
- Abilitati de planificare si organizare
- Bune abilitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

- Post stabil intr-o companie in continua dezvoltare
- Conditii de munca foarte bune
- Salariu atractiv

ATP Exodus este o companie infiintata in anul 1995, avand capital integral romanesc. Raspandire la nivel national si trei divizii distincte: 1. Vanzare piese de schimb pentru camioane – cu 29 de sucursale in intreaga tara, 2. Centru Autorizat de Vanzare si Service Mercedes Benz – cel mai mare centru Mercedes-Benz din Romania, 3. Vanzare mobilier office – showroom in Bucuresti. Valorile noastre de baza sunt respectul reciproc, integritatea, profesionalismul si calitatea. Punem mare accent pe resursele umane ale companiei, fiind constienti de plus-valoarea de care putem beneficia asigurand satisfactia angajatilor. Motto-ul firmei ne reprezinta in totalitate: \"Calitatea nu are alternativa\". Pentru mai multe detalii despre companie, vizitati site-ul nostru: www.atp-exodus.ro.