COSMETICIANA independenta

RESURS CONSULT

Job expirat

RESPONSABILITATI

“Reprezentanta unei firme germane de produse cosmetice profesionale cauta COSMETICIENE cu calificare in domeniu, care au dorinta de a lucra independent, in orasul de domiciliu, cu o logistica asigurata de catre firma germana”

Descriere sarcini:

programarea clientilor, interactionarea cu acestia
 efectuarea de tratamente cosmetice cu produse profesionale de lux, masaje faciale, pensat, aplicari extensii gene, permanent gene, epilari, machiaj profesional, etc.
 consilierea permanenta a clientilor
 promovarea produselor si serviciilor oferite
 cresterea numarului de clienti
 programarea si gestionarea activitatii salonului de infrumusetare
 solutionarea problemelor aparute in timpul activitatilor zilnice
 asigurarea ordinii si igienei spatiului si aparaturii
 gestionarea incasarilor zilnice

CERINTE

studii minime – scoala postliceala
 vechime minima in domeniul cosmeticii
 cunostinte obligatorii privind notiunea de produse profesionale
 cursuri de specializare – reprezinta un avantaj
 cunosterea limbii engleze, germane – reprezinta un avantaj
 experienta in conducerea unui salon, sau lucrul pe cont propriu pe spatiu inchiriat, sau statutul de persoana fizica autorizata – reprezinta un avantaj
 abilitati de atragere si mentinere a clientelei prin oferirea unei consultante privind produsele profesionale utilizate
 inclinatie puternica pentru perfectionare
 comunicare foarte buna si atitudine diplomatica
 persoana echilibrata, energica, motivata, disciplinata si constiincioasa
 persoana stabila in alegerea unui loc de munca caruia ii place sa se implice si acorda maxima fidelitate

BENEFICII OFERITE

- salar fix si procent
- mediu de lucru profesional, foarte stabil
- posibilitati reale de dezvoltare a unei cariere odata cu dezvoltarea salonului
- servicii gratuite ale salonului

Firma acreditata de Ministerul Muncii pentru recrutare personal si consultanta in managementul resurselor umane.