Coordonator Vanzare Auto (PC) - Baia Mare

ATP EXODUS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- supervizeaza, coordoneaza, evalueaza echipa de vanzare auto (turisme);
- intreprinde masuri de promovare a vanzarilor, sustinand consilierii din subordine in activitatea de prospectare, procesare si manageriere a portofoliului de clienti;
- consiliaza, viziteaza si sprijina clientii;
- urmareste comenzile si coordoneaza procesul de comanda;
- supervizeaza contractele de vanzare-cumparare si intregul proces de vanzare, derulat de consilierii din subordine;
- propune promotii de vanzare, in corelatie cu vechimea si structura stocului;
- participa activ la mentinerea unei bune imagini a firmei, respectand standardele Mercedes-Benz

CERINTE

- studii superioare finalizate;
- experienta in vanzarea de autovehicule, min.3 ani;
- experienta in coordonarea de echipe, min. 1 an;
- cunoasterea pietei si a potentialului ei de dezvoltare;
- cunostinte referitoare la principiile de baza ale procesului de vanzare si la diversele modalitati de informare legate de segmentul de activitate presupus de post;
- foarte bune cunostinte operare PC

BENEFICII OFERITE

Daca experienta si cunostintele pe care le-ati acumulat pana acum se potrivesc cu profilul descris si daca doriti sa va alaturati echipei noastre, sa aveti succes intr-o companie in continua dezvoltare, in care calitatea muncii, satisfactia clientilor si invatarea continua sunt valori importante, asteptam aplicatia Dumneavoastra

ATP Exodus este o companie infiintata in anul 1995, avand capital integral romanesc. Raspandire la nivel national si trei divizii distincte: 1. Vanzare piese de schimb pentru camioane – cu 29 de sucursale in intreaga tara, 2. Centru Autorizat de Vanzare si Service Mercedes Benz si Evobus - o platforma de servicii integrate pentru turisme si camioane, 3. Vanzare mobilier office – showroom in Bucuresti. Valorile noastre de baza sunt respectul reciproc, integritatea, profesionalismul si calitatea. Punem mare accent pe resursele umane ale companiei, fiind constienti de plus-valoarea de care putem beneficia asigurand satisfactia angajatilor. Motto-ul firmei ne reprezinta in totalitate: \"Calitatea nu are alternativa\". Pentru mai multe detalii despre companie, vizitati site-urile nostre: www.atp-exodus.ro, www.atpmercedes.ro