CONSILIER JURIDIC

IMI S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- elaborarea, verificarea si avizarea contractelor intre societate - furnizor si societate - beneficiar precum si a altor documente cu regim juridic din cadrul societatii, in scopul prevenirii litigiilor sau a pagubelor cauzate din interpretarea acestora;
- recuperarea creantelor prin notificari, actionare in judecata;
- reprezentarea si sustinerea societatii in fata instantelor judecatoresti;
- participarea la negocierile vizand solutionarea pe cale amiabila a unui litigiu;
- informarea societatii asupra noilor modificari legislative cu implicatii in activitatea acestora;

CERINTE

- absolvent al Facultatii de Drept;
- minim 2 ani experienta in domeniu (contracte, litigii comerciale, recuperari creante, etc.);
- cunostinte solide de drept comercial, civil si dreptul muncii;
- capacitate de organizare, planificare, analiza, sinteza si negociere;
- simt de raspundere, orientat spre rezultate si calitate;

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;

- societate de constructii cu capital integral privat, specializata in domeniul constructiilor civile, industriale, instalatii, magistrale gaze;
Va rugam sa accesati www.imi-sa.ro pentru detalii suplimentare.